Pierwsze posiedzenie Rady Seniorów Miasta Żyrardowa

Data

,,Nie ważny jest Twój wiek. Ważne, że jesteś potrzebny” – podkreślił Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski, wręczając oficjalne powołania do Rady Seniorów Miasta Żyrardowa podczas inauguracyjnego posiedzenia pierwszej w historii Samorządu Miasta Rady Seniorów.

– Moje serce jest otwarte na potrzeby naszych żyrardowskich seniorów, ale mam nadzieję, że Rada Seniorów zmobilizuje mnie do jeszcze bardziej wytężonej pracy na rzecz środowiska senioralnego w naszym mieście – powiedział prezydent. – Mam nadzieję, że współpraca z Radą będzie czystą przyjemnością i przełoży się na jeszcze większe wsparcie osób starszych. Musimy pamiętać o całym środowisku seniorów. Musimy pokazać, że wszyscy seniorzy są dla nas ważni i potrzebni. Niech ta dewiza przyświeca Państwu podczas pracy w Radzie Seniorów. Jeszcze raz gratuluję powołania i dziękuję za chęć reprezentowania interesów żyrardowskich seniorów w Samorządzie Miasta.

Podczas posiedzenia wybrane zostało prezydium Rady. Krystyna Lenarczyk wybrana została na przewodniczącą Rady. Wiceprzewodniczącym Rady jest Wojciech Grundman.

Pracą Rady Seniorów koordynować będzie Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie.

Działanie Żyrardowskiej Rady Seniorów będzie wspierane w ramach realizacji projektu „Działaj.My dla współpracy”, realizowanego przez Żyrardowską Federację Organizacji Społecznych “DZIAŁAJ.MY” w partnerstwie z Miastem Żyrardowem z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Więcej

aktualności