Organizacja:Oratorium św. Jana Bosko
Dane kontaktowe:Adres: ul. Salezjańska 7, 96-300 Żyrardów
Tel.: 46 895-56-42, 532-089-306
E-mail: oratorium.salezjanie.zyrardow@gmail.com
www.oratorium-zyrardow.pl
Facebook >>
Youtube >>
Instagram >>
Status OPP:tak
Rok założenia:1993
Powód założenia / misja organizacji:Główną misją Oratorium jest wychowanie dzieci i młodzieży. Nasze stowarzyszenie promuje myśl i doświadczenie świętego Jana Bosko, które określane jest jako salezjański system zapobiegawczy. Oratorium organizuje na co dzień zabawy, warsztaty oraz przestrzeń do wypoczynku i wzrostu duchowego dla dzieci i młodzieży. Ponadto wspiera działalność wychowawców i pedagogów, organizuje szereg imprez kulturalno – integracyjnych oraz letni i zimowy wypoczynek. Organizacja zrzesza osoby, którym bliskie jest dobro dzieci i młodzieży – nauczycieli, wychowawców oraz wolontariuszy. Jest to sztab ludzi gotowych, by iść z pomocą każdemu młodemu człowiekowi. Na wzór naszego patrona, św. Jana Bosko, szczególną opieką otaczamy młodzież zaniedbaną moralnie i narażoną na różnego rodzaju problemy.
Opis działań:Jesteśmy organizacją wychowawczą. W swej działalności koncentrujemy się towarzyszeniu dzieciom i młodzieży aby mogły się integralnie rozwijać. Korzystamy z systemu wychowawczego rozwiniętego przez św. Jana Bosko, który określa się jako zapobiegawczy lub prewencyjny. Polega on na inspirującej obecności przy wychowanku, aby pomóc w tym, by uniknął drobnych i poważnych błędów i problemów. 
Od początku działalności (1993 r.) zrealizowaliśmy ponad 50 dużych festynów, turnusów półkolonijnych, oraz kolonii, obozów i wyjazdów formacyjnych. Przez lata działalności rozwinęliśmy u wielu młodych ludzi talenty: muzyczne, teatralne, sportowe, organizacyjne i wiele innych.
Tworzymy młody, radosny i efektywny zespół złożony z salezjanów – duchownych i świeckich, animatorów, nauczycieli i wychowawców oraz rodziców naszych podopiecznych. Współpracujemy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego,  w tym najmocniej z Urzędem Miasta Żyrardowa.
Główne cele:organizacja rekreacji na co dzień oraz festynów, kolonii i półkolonii,  pomoc w lekcjach, formacja duchowa, przygotowanie posiłku dla uczestników
Obszary działań:wychowanie, rekreacja, zabawy, organizacja wypoczynku, modlitwa, formacja animatorów, warsztaty, festyny, podwieczorek, salezjanie
Zasięg działań:miasto, powiat
Sztandarowe akcje/projekty/działania:Festyny: Święto Młodości i Święto Radości
Członek Federacji DziałajMy:tak