WSPIERAJ.MY – DZIAŁAJ.MY

Rozwijaj z nami działania społeczne potrzebne mieszkańcom naszego powiatu.

Jak będzie wyglądała nasza rzeczywistość bez działań społecznych?

Marek nie może pójść do świetlicy dla osób z niepełnosprawnością i uczyć się jak samodzielnie zrobić zakupy. Karolowi nie ma kto pomóc w odrabianiu lekcji, więc pewnie nie zda do następnej klasy. Anka po urodzeniu córki nie może otrzymać pomocy od swojej grupy wsparcia i coraz bardziej pogrąża się w depresji. Tomek mieszka na wsi i nie za bardzo ma możliwość kontaktu z rówieśnikami i oferty na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Przychodzą mu więc do głowy głupie pomysły, które mogą skończyć się konfliktem z prawem lub nałogiem. 

Takich historii możemy przytaczać bez liku. To wizja świata, która może stać się realna, jeśli zabraknie organizacji społecznych. Organizacji, które na co dzień prowadzą niezliczoną ilość ważnych, bardzo potrzebnych działań społecznych i obywatelskich. Tylko w powiecie żyrardowskim istnieje ponad 200 stowarzyszeń i fundacji. Prowadzą je lokalni bohaterowie, którzy z potrzeby serca działają na rzecz innych. Mają bardzo dużo chęci i pomysłów, a co więcej – potrafią zarazić innych swoją pasją pomagania. 

Społeczniczki i społecznicy w swoich działaniach napotykają na wiele trudności i przeszkód. Na pewno zdajesz sobie sprawę z ilości przepisów, ustaw, czy rozporządzeń, które trzeba znać, aby działać zgodnie z prawem. Prowadząc organizację społeczną, nie da skupić się wyłącznie na pomaganiu. Ogromną ilość czasu trzeba poświęcić na sprawozdania, rozliczenia, dokumenty, procedury. I trzeba się na tym znać. To wszystko sprawia, że coraz mniej osób chce działać społecznie. Wiele organizacji zawiesza lub likwiduje swoje działania. Tracimy na tym my wszyscy – mieszkańcy naszego powiatu. Nie pozwólmy, aby wizja świata bez lokalnych stowarzyszeń i fundacji stała się rzeczywistością.

Wspieraj lokalnych społeczników

Teraz możesz wspierać aktywność społeczników. Zapraszamy Cię do współtworzenia Centrum Wsparcia Organizacji Społecznych. To miejsce, gdzie społeczniczki i społecznicy na co dzień otrzymują pomoc w prowadzeniu swoich działań tak różnorodnych i tak potrzebnych. 

  • świetlica dla dzieci,
  • grupa wsparcia dla młodych mam,
  • klub seniora,
  • inicjatywy sąsiedzkie,
  • świetlica dla osób z niepełnosprawnością,
  • upamiętnienie lokalnej historii,
  • wsparcie w rozwoju młodzieży.

Dzięki Twojemu zaangażowaniu lokalni liderzy społeczni będą mogli skupić się na pomaganiu i działaniu. Mogą realizować misję społeczną i działać dla dobra wspólnego. Na pewno pamiętasz książkę “W 80 dni dookoła świata”, gdzie Phileas Fogg (czyt. Filias Fog) wyruszył w podróż marzeń. Jego wiernym towarzyszem był Passepartout (czyt. Paspartu) co oznacza Obieżyświat. Tak jak Pan Fogg nie poradziłby sobie bez swojego Passepartout, tak nasi społecznicy w swojej dobroczynnej podróży nie poradzą sobie bez Ciebie. 

Jak wspieramy działania społeczne dla mieszkańców? 

Tworzymy sieć aktywnych organizacji

Dla nas wartością jest współpraca i aktywność społeczna. Integrujemy lokalnych liderów, wspólnie poszukujemy nowych pomysłów i inspiracji. Centrum Wsparcia Organizacji Społecznych to przestrzeń do działania i rozwoju.

Umożliwiamy działania społeczne

 Centrum Wsparcia Organizacji Społecznych to miejsce spotkań, warsztatów, szkoleń i niezliczonej liczby innych działań prowadzonych przez lokalne stowarzyszenia i fundacje.

Uczymy jak działać zgodnie z prawem

Pomagamy przy formalnościach, sprawozdaniach, rozliczeniach. Dzięki temu społeczniczki i społecznicy mogą skupić się na pomaganiu. Wielu z nich robi to w wolnym czasie w formie wolontariatu.

Pomagamy zdobywać pieniądze

Wiele działań opiera się na wolontariacie, jednak dodatkowe fundusze dają szansę zrobić więcej, lepiej, skuteczniej. Uczymy organizacje jak pozyskiwać pieniądze na swoje działania społeczne.

Przelew online

Najszybszym sposobem jest przelew online. Wypełnij formularz, kliknij WPŁACAM i zostaniesz przeniesiony na stronę operatora płatności PAYU. Tam dokończ swój przelew – jest to całkowicie bezpieczne.

Co zrobimy dzięki Twojej wpłacie?

17 zł – to jeden miesiąc utrzymania naszej strony internetowej, gdzie społeczniczki i społecznicy znajdą potrzebne im informacje o funduszach na ich działania

31 zł –  to godzina doradztwa dla organizacji. Dzięki Twojej wpłacie stowarzyszenie aktywnych mam pozyska fundusze na grupę wsparcia dla kobiet przeżywających trudności po urodzeniu dziecka.

43 zł – to jeden dzień funkcjonowania naszego centrum wsparcia. Dzięki Twojej wpłacie grupa seniorów będzie mogła kontynuować swoje zajęcia śpiewu.

65 zł – to udział jednej osoby w szkoleniu związanym ze złożeniem sprawozdania finansowego. Dzięki Twojej wpłacie towarzystwo historyczne przygotuje prawidłowy dokument i będzie mogło kontynuować organizację spacerów historycznych po zabytkowym Żyrardowie.

Przelew tradycyjny

Możesz wesprzeć lokalnych społeczników dokonując przelewu tradycyjnego ze swojego konta na konto naszej federacji. Oto dane:

Żyrardowska Federacja Organizacji Społecznych “DZIAŁAJ.MY”
ul. 1 Maja 60
96-300 Żyrardów

Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe

BNP Paribas Bank Polska S.A. 80 1600 1462 1888 9627 9000 0001


Licznik

Tyle udało się zebrać! Dziękujemy!

Dzięki Waszemu wsparciu udało się zebrać 31 zł z kwoty 14 400 zł.

0.22%
Zebraliśmy
0.22%

Przekazali wsparcie:

  • Jakub – 31 zł