Dowiedz się, jak promować działania swojej organizacji. Zapraszamy na bezpłatne szkolenie

Nie ma znaczenia Twój wiek i doświadczenie. Jeśli tylko chcesz dowiedzieć się, jak komunikować działania swojej organizacji i jaki to ma sens, koniecznie skorzystaj z naszej oferty. Zgłoszenia przyjmujemy do 16 września br.

Proponujemy organizacjom z powiatu żyrardowskiego udział w bezpłatnych zajęciach z budowania strategii komunikacji, tworzenia tekstów użytkowych typu informacja prasowa, relacja z wydarzeń, wiadomość w mediach społecznościowych, jak również przygotowania prostych grafik w dostępnych bezpłatnie narzędziach. Szkolenie odbędzie się we wrześniu br. w Żyrardowie i obejmie 16 godzin zajęć. Dokładny termin dopasujemy do możliwości czasowych uczestniczek i uczestników.

.

Wiedza i praktyka

Na przykładzie Żyrardowskiej Federacji Organizacji Społecznych „DziałajMy” pokażemy, jak pracować nad stworzeniem wizji, misji i strategii komunikacji organizacji. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, czym jest komunikacja zintegrowana i jak właściwie dobierać kanały komunikacji do swoich potrzeb i możliwości naszych organizacji.

Będziemy uczyć się, jak tworzyć materiały informacyjno-promocyjne oraz stosować wybrane narzędzia do publikacji treści (CMS WordPress, Facebook, newsletter Mailer Lite). Przećwiczymy pisanie tekstów użytkowych typu wizytówka organizacji, notatka biograficzna, informacja prasowa, zaproszenie, relacja z wydarzenia, wywiad. Pokażemy, jak przygotować relację wideo online w mediach społecznościowych, kiedy nie mamy funduszy na wsparcie profesjonalnej firmy oraz jak uatrakcyjniać nasz przekaz, wykorzystując narzędzia dostępne bezpłatnie w serwisie Facebook (pokaz slajdów, karuzela zdjęć, album itp.) Wyjaśnimy, na czym polega efektywna komunikacja społeczna i w jaki sposób dobra komunikacja pomaga nam wspierać cele naszych organizacji oraz tworzyć grono sympatyków i darczyńców.

.

Szansa na rozwój w Federacji DziałajMY

Zależy nam, aby organizacje lokalne były mocne w promocji, dlatego do udziału w szkoleniu zapraszamy wszystkie chętne osoby z organizacji społecznych powiatu żyrardowskiego oraz z ruchów nieformalnych. Nie ma znaczenia doświadczenie i wiek uczestników.

Naszym celem jest też wzmocnienie Zespołu ds. komunikacji i promocji Żyrardowskiej Federacji Organizacji Społecznych „DziałajMy”, dlatego pierwszeństwo udziału w szkoleniu będą miały osoby, które przy zapisach zadeklarują chęć dołączenia na zasadach wolontariatu do naszego Zespołu (wszyscy pracujemy w nim jako wolontariuszki i wolontariusze). Dołączenie do nas to świetna okazja uczenia się współpracy i praktyki w obszarze promocji.

.

Termin i miejsce

Szkolenie będzie trwało 16 godzin i odbędzie się w Żyrardowie we wrześniu br. Termin dostosujemy do możliwości udziału większości uczestników i uczestniczek. Wstępnie proponujemy zajęcia po 8 godzin w następujące po sobie soboty, ewentualnie 8 godzin w jedną z sobót i dwa razy po 4 godziny w dni powszednie. Prosimy serdecznie o zaznaczenie w formularzu zgłoszeniowym najlepszej dla siebie opcji.

.

Zgłoszenia

Na zgłoszenia czekamy do 16 września br. Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego tu > http://bit.ly/szkolenia-medialne

.

Prowadzący

Szkolenie poprowadzą Beata Kwiatkowska, przedstawicielka żyrardowskiego Stowarzyszenia Nasze Imaginarium oraz Jakub Kamiński, prezes Żyrardowskiej Federacji Organizacji Społecznych „DziałajMy”.

Beata Kwiatkowska – specjalistka ds. komunikacji społecznej od dwudziestu lat związaną zawodowo z sektorem organizacji pozarządowych i instytucjami naukowymi. Pracowała m.in. w portalu ngo.pl, Związku Biur Porad Obywatelskich, w Instytucie Badań Strukturalnych. Udzielała wsparcia przy zakładaniu i prowadzeniu kilkuset fundacji i stowarzyszeń. Pracowała nad aktualizacją i rozwojem bazy organizacji trzeciego sektora (spis.ngo.pl). Jest autorką kilku poradników dotyczących samoorganizacji. Doskonaląc umiejętności w zakresie promocji i komunikacji, ukończyła London School of Public Relations. Na co dzień pracuje jako specjalistka ds. public relations w Biurze Promocji Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej (APS) oraz rozwija działalność Centrum Transferu Wiedzy APS Sp. z o.o.  

Jakub Kamiński – animator, autor i koordynator projektów społecznych. Jest absolwentem Szkoły Trenerów Biznesu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów dla osób zaangażowanych w działalności społeczną. Ukończył cykl szkoleń dotyczących wykorzystania narzędzi informacyjno-komunikacyjnych w działaniach organizacji pozarządowych. Od 4 lat należy do zespołu Mobilnych Doradców Programu Sektor 3.0, w ramach którego doradza i szkoli społeczniki i społeczników w zakresie wykorzystania nowych technologii.

Serdecznie zapraszamy
Żyrardowska Federacja Organizacji Społecznych „DziałajMy”

Dofinansowano w ramach projektu Mazowsze Lokalnie realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie SOKiAL oraz Fundację Fundusz Współpracy ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz budżetu Województwa Mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *