Czy potrzebujemy wolontariuszy w Żyrardowie?

Czy w dzisiejszych czasach kogoś interesuje bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi? Czy potrzebujemy więcej wolontariuszy w Żyrardowie? Czy właściwie wspieramy i doceniamy tych, którzy poświęcają swój czas na działania społeczne? O tym chcą rozmawiać z mieszkańcami Żyrardowa organizatorzy projektu “Dialogi o wolontariacie” – Federacja “DZIAŁAJ.MY”, Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu i Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie.

Centrum Usług Społecznych, które działa w Żyrardowie już ponad dwa lata, oprócz realizacji usług społecznych dla mieszkańców ma również zadanie rozwijania wolontariatu, o czym może nie każdy jeszcze wie – mówi Lucjan Krzysztof Chrzanowski, Prezydent Żyrardowa – Cieszę się, że dzięki współpracy z naszą Federacją DZIAŁAJ.MY oraz Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu z Warszawy będziemy mieli okazję zaprosić aktywnych mieszkańców do rozmowy o tym, jak rozwijać wolontariat, bez którego nie można zrealizować wielu działań społecznych. Wiadomo, że potrzeb ze strony różnych grup mieszkańców będzie jeszcze więcej. Musimy być na to gotowi. Serdecznie zapraszam do udziału w tym nowym projekcie.

W ramach projektu aktualnie prowadzony jest nabór uczestników do zespołu, który weźmie udział w warsztatach edukacyjnych oraz przeprowadzi cztery spotkania z mieszkańcami, podczas których rozmowa dotyczyć będzie różnych zagadnień związanych z wolontariatem. Zaproszenie kierowane jest przede wszystkim do osób zaangażowanych w wolontariat, działających w organizacjach pozarządowych, a także szkolnych kół wolontariatu i instytucji publicznych, które również mogą organizować wolontariat w swoich jednostkach. Organizatorzy liczą również na aktywnych mieszkańców. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.aktywny-zyrardow.pl.

Projekt jest częścią większego zadania, które realizuje Federacja “DZIAŁAJ.MY” w partnerstwie z Miastem Żyrardowem z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

W działanie włączyło się również Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2023.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *