Jak działać społecznie w czasie pandemii? – zaproszenie na szkolenie

Co zrobić jeżeli nie można zorganizować spotkania lub warsztatu? Jak wspierać osoby potrzebujące bez możliwości bezpośrednich rozmów? Czy można być wolontariuszem przez internet? Jak robią to inni? Szukasz odpowiedzi na podobne pytania? Zarejestruj się na nasze szkolenie online 8 grudnia 2020 r.

W pandemii wiele organizacji społecznych zawiesiło lub mocno ograniczyło swoją działalność. Badanie Stowarzyszenia Klon/Jawor wskazało, że w skali całego kraju 33% organizacji całkowicie zawiesiło swoje działania, a 69% widziało problem z dotrzymaniem harmonogramów projektów. Powodem tego były m.in. brak umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami, czy brak pomysłu na organizację działań w zmodyfikowanej formule.

Wychodząc naprzeciw potrzebom organizacji społecznych z powiatu żyrardowskiego, które również wskazują na trudności z prowadzeniem swoich działań zapraszamy na szkolenie online “Wolontariat i działalność społeczna w czasie pandemii”, które odbędzie się 8 grudnia 2020 r. w godz. 17.00 – 20.00. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Prosimy o rejestrację.

Ekspertką, która podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem jest Anna Walas – koordynatorka ds. programowych w Fundacji Robinson Crusoe. Anna pracuje z młodzieżą metodą tutoringu (certyfikat Collegium Wratislaviense), zaangażowana w projekt unijny EDUVOL realizowany przez Centrum Wolontariatu, mający na celu wprowadzenie metody Service Learning do pracy z młodzieżą w Polsce. Pracowała jako koordynatorka wolontariatu; uczyła etyki i filozofii w gimnazjum i liceum; obroniła doktorat z filozofii (UKSW).

Szkolenie finansowane jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków „Korpusu Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030.” Naszym Partnerem jest Centrum Wolontariatu w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.