Zapraszamy na szkolenie „Dobre praktyki animacji i edukacji kulturalnej”

Federacja „DZIAŁAJ.MY” serdecznie zaprasza na szkolenie „Dobre praktyki animacji i edukacji kulturalnej” dla przedstawicieli organizacji społecznych z Żyrardowa.

Szkolenie odbędzie się w Resursie w Żyrardowie już 20 kwietnia 2022 r. w godzinach 15.00 – 19.00.

Jeśli:

  • Twoja organizacja realizuje działania w obszarze kultury, 
  • chcesz poznać dobre praktyki dotyczące projektów związanych z kulturą i edukacją kulturalną, 
  • chcesz nauczyć się, w jaki sposób zaplanować działania uwzględniające potrzeby odbiorców i specyfikę miejsca realizacji tych działań,
  • chcesz dowiedzieć się, jak efektywnie zaangażować mieszkańców w działania,
  • chcesz skutecznie ubiegać się o dofinansowanie działań animacyjno-kulturalnych,

koniecznie zapisz się na szkolenie poprzez wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego on-line:

https://forms.gle/SdmhCUXH94MAgaiB7

Uczestnikami szkolenia mogą być przedstawiciele, członkowie lub wolontariusze organizacji społecznych działających na rzecz mieszkańców Żyrardowa. Szkolenie ma na celu przygotować organizacje społeczne do udziału w otwartym konkursie ofert w zakresie kultury, który w najbliższych dniach ogłosi Prezydent Miasta Żyrardowa.

Szkolenie poprowadzi Joanna Kubicka – kulturoznawczyni, doktor nauk humanistycznych, pracuje w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Prezeska Stowarzyszenia Katedra Kultury, współzałożycielka Fundacji Nowej Wspólnoty. Interesuje się historią społeczną, tradycjami zaangażowania społecznego oraz formami uczestnictwa w kulturze. Od lat zaangażowana kształcenie w dziedzinie animacji kultury, obecnie współtworzy kierunek studiów praktycznych „sztuki społeczne” na Uniwersytecie Warszawskim. Jako trenerka i ekspertka współpracuje z organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami kultury w całej Polsce.

Szkolenie organizowane jest w ramach zadania „Prowadzenie Żyrardowskiego Centrum Wsparcia Organizacji Społecznych w latach 2022-2024”, finansowanego ze środków z budżetu Miasta Żyrardowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *