Zapraszamy na III Żyrardowskie Forum Inicjatyw Społecznych

Już 25 czerwca, w Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie, odbędzie się III Żyrardowskie Forum Inicjatyw Społecznych, będące dorocznym spotkaniem organizacji pozarządowych działających w Żyrardowie i okolicy. W tym roku Forum odbędzie się pod hasłem: „Partnerstwo, czyli co?” Do udziału w Forum gorąco zapraszają Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski oraz Żyrardowska Federacja Organizacji Społecznych „DZIAŁAJ.MY”.

Żyrardowskie Forum Inicjatyw Społecznych to już nasza lokalna tradycja – mówi prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski. – Bardzo mnie cieszy, że spotkamy się w gronie osób zaangażowanych w działania społeczne w Żyrardowie już po raz trzeci. Spotkamy się, aby porozmawiać o realnym partnerstwie i współpracy na linii organizacje – samorząd. Jako Prezydent Żyrardowa nieustanie  podkreślam, jak ważne są organizacje pozarządowe dla naszej lokalnej społeczności.  Wprowadziliśmy, z mojej inicjatywy, wiele narzędzi służących dobrej współpracy takich, jak utworzenie Centrum Usług Społecznych, uchwalenie wieloletniego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi, czy ostatnio uruchomione biuro wsparcia dla organizacji. Nie chcemy na tej drodze się zatrzymywać, a wręcz przeciwnie – zamierzamy nieustannie podnosić jakość i poszerzać skalę współpracy. O tym, jak to zrobić, będziemy rozmawiać 25 czerwca w Muzeum Lniarstwa. Serdecznie zapraszam do udziału w spotkaniu.

III Żyrardowskie Forum Inicjatyw Społecznych rozpocznie się o godz. 12.00. Zaplanowane zostały dwa bloki tematyczne. W pierwszym poruszone zostaną merytoryczne zagadnienia związane z dobrą współpracą samorządu z organizacjami pozarządowymi. Drugi będzie miał charakter integracyjno-sieciujący i służył będzie nawiązaniu nowych kontaktów oraz rozmowie o wspólnych działaniach.

– Jako organizacje pozarządowe funkcjonujące w Żyrardowie widzimy, że zakres naszych działań istotnie rośnie za sprawą nowych płaszczyzn współpracy uruchamianych przez samorząd. To dla nas również stanowi wyzwanie, a zarazem motywację do tego, by nasza współpraca opierała się na równych, partnerskich relacjach – mówi Paulina Drozd, Prezeska Federacji DZIAŁAJ.MY – Partnerstwo oznacza zaangażowanie i rozwój po obu stronach – i samorządu, i organizacji. Każdy z nas ma w tym obszarze zadanie do wykonania. Spotkanie ma nas połączyć i pokazać nowe kierunki współpracy.

Rejestracja na forum odbywa się poprzez poniższy formularz:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *