Prawie 60 tysięcy na lokalne działania społeczne przyznane.

Rozstrzygnięta została druga edycja lokalnego konkursu grantowego, który jest możliwy dzięki wzajemnej współpracy pomiędzy Polmosem Żyrardów Sp. z o.o., Federacją “DZIAŁAJ.MY” i Miastem Żyrardów w zakresie budowania więzi społecznych i rozwoju integracji pomiędzy obywatelami Polski i Ukraińcami.

To właśnie dzięki przekazanej darowiźnie przez Polmos Żyrardów możliwe było przeprowadzenie kolejnej już edycji konkursu, w którym dofinansowane zostały projekty wpływające na budowanie dobrych, lokalnych relacji w Żyrardowie.

Tegoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony aktywnych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Lokalni społecznicy złożyli aż 8 fiszek projektowych na łączną kwotę 148.816,00 zł.

Do drugiego etapu konkursu, który polegał na prezentacji własnego projektu oraz odpowiedzi na pytania komisji konkursowej przeszło 7 podmiotów.  Po tym etapie odbyło się posiedzenie komisji, podczas, której eksperci na podstawie złożonych fiszek projektowych i dyskusji w trakcie spotkania z wnioskodawcami dokonali oceny końcowej.

„Bardzo cieszy nas tak duże zainteresowanie konkursem, świadczy to o tym, że mieszkańcy Żyrardowa, grupy nieformalne i organizacje społeczne są chętne do działania, mają pomysły, które starają się wcielać w życie. Poziom złożonych fiszek projektowych był w tym roku bardzo wysoki, dlatego komisja konkursowa miała wyjątkowe trudne zadanie, w wybraniu najlepszych wniosków do dofinansowania. Na szczęście udało się i już niebawem będziemy mogli obserwować ich realizację” – powiedziała Paulina Drozd, koordynatorka konkursu. 

Dofinansowanie w lokalnym konkursie grantowym otrzymały 4 podmioty: 

  • Stowarzyszenie Przybył i Złapał- Sportowe Emocje, projekt pn. „Witajcie w naszej wspólnej, sportowej bajce”;
  • Grupa nieformalna Projektanci dobrych zmian, projekt pn. „Nasz Żyrardów- – polsko-ukraińskie spotkania z historią, kulturą i sztuką”;
  • Grupa nieformalna działająca przy Centrum Kultury w Żyrardowie OK!ultura, projekt pn. „Podziel się kulturą”;
  • Grupa nieformalna Czwórka, projekt pn. „inteGRAcja”.

Realizacja pierwszy działań w projektach rozpocznie się już niebawem. Zachęcamy do obserwowania, ale też aktywnego udziału w działaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *